O projekcie

 

Drodzy Przyjaciele i Darczyńcy, wspólnie realizujemy projekt „Ciuch w ruch”. Wy też możecie do nas dołączyć.

Na czym polega projekt „Ciuch w ruch”?
Projekt „Ciuch w ruch” daje naszym niepotrzebnym ubraniom drugie życie, udowadnia, że pozornie bezużyteczny przedmiot ma wartość. Celem projektu jest pozyskiwanie używanej odzieży i ponowne wykorzystanie materiału, z którego została ona wyprodukowana, czyli szeroko rozumiany recykling. Część zdobytych w ten sposób zysków, firma 3R Recycling Solutions przeznaczy na rzecz Podopiecznych Fundacji (0,30 zł od 1 kg zebranej odzieży, 0,50 zł od 1 kg obuwia i 1,00 zł od 1 kg obuwia pozyskanego bezpośrednio od firm obuwniczych).  

Eko-ciuch
Kolejnym ważnym celem projektu „Ciuch w ruch”, jak wskazuje nazwa recykling, jest ochrona środowiska naturalnego. Gromadząc niepotrzebną, używaną odzież do ponownego wykorzystania, firma 3R Recycling Solutions zmniejsza liczbę odpadów, które zaśmiecają nasze środowisko. 

W jaki sposób możesz się włączyć w projekt?
Jeśli jesteś przedstawicielem sieci sklepów odzieżowych, sklepiku osiedlowego, dużej albo małej firmy, możesz ustawić na terenie swojego sklepu lub firmy, pojemnik z logotypem projektu „Ciuch w ruch” i zachęcić swoich klientów i  pracowników do umieszczania w nim niepotrzebnej odzieży.

Jeśli jesteś osobą indywidualną, możesz przynieść swoje niepotrzebne ubrania do punktu ze znaczkiem „Ciuch w ruch” i wrzucić ją do wyznaczonego pojemnika.  

prezentacja

W jaki sposób Twój ciuch pomoże naszym podopiecznym?
Za każdą tonę odzieży zebraną w czasie projektu „Ciuch w ruch”, firma 3R Recycling Solutions przekaże na rzecz podopiecznych jednego z Beneficjentów 300 zł. 

Gdzie możesz przynieść odzież, która może pomóc?
Wkrótce zamieścimy na naszej stronie internetowej mapę zielonych punktów, czyli sklepów i firm w których zostaną umieszczone pojemniki z logotypem projektu „Ciuch w ruch”. Wspólnie z firmą 3R Recycling Solutions postaramy się, aby pojemniki pojawiły się w całej Polsce, tak, aby każdy kto będzie chciał przekazać zużytą odzież i w ten sposób pomóc naszym podopiecznym, miał taką szansę. Pomaganie jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

 

Pamiętaj! Twój „stary” ciuch może komuś pomóc.

 

 

Osoby zainteresowane współpracą prosimy  o kontakt z:

Sylwia Bębenek

3R Recycling Solutions

s.bebenek@3r-recycling.pl

tel: +48 605 249 963